+420 774 127 866

Nákupní košík

zatím prázdný

Pojištění

V naší prodejně Motomach3 Vám sjednáme zákonné, resp. Povinné ručení a případně také havarijní pojištění u pojišťovny Kooperativa

Povinné ručení už ze svého názvu je pro všechny motoristy povinné a sjednává se pro případy, kdy někoho nabouráte. Proti tomu Havarijní pojištění se uzavírá proto, aby mohla být proplacena škoda na vašem motocyklu, skútru atd. Jelikož dnes jezdí na silnicích (a nejen na nich) kde co, pojišťuje Kooperativa kromě klasických motocyklů a skútrů také čtyřkolky, tříkolky a kola s pomocným motorem. Pojištění u povinného ručení se vztahuje na újmu na zdraví, nebo usmrcení a na škody na věci nebo ušlém zisku. I když jezdíte jen po dvou kolech, máte právo na stejné asistenční služby jako řidiči automobilů.

Logo Kooperativa pojišťovny

Pro motorkáře - nabízíme vedle celoročního havarijního pojištění také unikátní Sezónní havarijní pojištění motocyklů. Sami si můžete zvolit, která rizika chcete mít kryta a v jakém období roku. Můžete si sjednat takové havarijní pojištění, které Vám v období od 1. dubna do 31. října příslušného kalendářního roku zabezpečí komplexní pojistnou ochranu, zahrnující pojištění pro případ odcizení motocyklu, havárie, poškození živly a vandalismu. Po zbytek roku, tedy mimo motorkářskou sezónu, jsou kryta pouze rizika odcizení, vandalismu a poškození živly.

Plaťte jen tehdy, když jezdíte. Připadá vám divné platit havarijní pojištění i v zimě, kdy váš motocykl stojí smutně v garáži? Pojišťovně Kooperativa tedy ano. Proto má pro motorkáře sezonní pojištění.

 

Hlavní výhody pojištění motocyklů:

  •     Sleva 5 % na havarijní pojištění motocyklu při současném sjednání s povinným ručením
  •     Sleva až 20 % za nadstandardní zabezpečení motocyklu
  •     Sleva za vybavení motocyklu padacím rámem (ochrannými prvky)
  •     Možnost dosáhnout vysokého bonusu – slevy na pojistném až 50 %
  •     Nadstandardní asistenční služby zdarma

 

Reklamní bilboard pojišťovny

Havarijní pojištění na motorku nestojí pakatel, ale na novou se vyplatí

Podle německého autoklubu ADAC třetina havárií motocyklů má jednoho účastníka. Motorkáři nejčastěji nezvládnou zatáčku, spadnou a vyletí ze silnice. Škodu na majetku si pak zaplatí z vlastního, anebo z uzavřeného havarijního pojištění.

Povinností každého majitele, který provozuje registrované motorové vozidlo, je sjednání povinného ručení. A stejně jako je tomu u povinného ručení auta, i u motocyklů je z něho vyplácena škoda poškozenému. Oproti tomu havarijní pojištění je dobrovolné smluvní ujednání, které kryje škody na vlastním vozidle pro případ havárie, odcizení, vandalismu nebo poškození živly. Řada motorkářů si s tímto pojištěním hlavu neláme. Ale v některých případech se připlatit opravdu vyplatí.

Plaťte pouze za měsíce, kdy jezdíte

V zimních měsících potkáte na silnici motorku jen zřídka, kdežto v létě se to motorkami jenom hemží. Proto přišly pojišťovny s nápadem uzavírat takzvané sezónní pojištění vozidel, které platí na období, kdy vozidlo skutečně provozujete. Podle statistik však u motorkářů stále převažuje počet celoročních pojistek nad sezónními. Na druhou stranu, zájem o sezónní havarijní pojištění motocyklu neustále roste.

Pro pojišťovny jsou motorky rizikovější než auta

Havarijní pojištění auta nestojí pakatel a u motorek to platí dvojnásob. Experti tvrdí, že pro některé vozy se pojištění vůbec nevyplatí. Ale takoví majitelé nového motocyklu se těžko smíří s představou, že mu jej někdo odcizil nebo poničil. Proto neváhají a platí každý rok několik desítek tisíc korun. Jedním z nich je i klient internetového srovnávače Srovnátor.cz „Povinné ručení na Hondu CB 1000 mě vyšlo na necelých 900 Kč, kdežto za havarijní pojištění jsem zaplatil skoro o 8.000 Kč víc.“

Cena havarijního pojištění je dána vysokou mírou rizikovosti, kterou silné motocykly představují. „Pravděpodobnost nehody na motorce je mnohem vyšší než u jiných druhů vozidel. A to je důvodem proč havarijní pojištění motocyklu nabízí jen některé pojišťovny a také důvodem jeho vyšší ceny.

Pohodlné placení

Využijte bezpečný a pohodlný způsob placení díky službě GoPay.

GoPay