+420 774 127 866

Nákupní košík

zatím prázdný

Rifle na motorku

 

Zobrazit filtry a výrobce / Skrýt filtry
loading


Kevlarové jeansy - nejlepší kompromis mezi bezpečím a komfortem. Kevlarové jeansy můžete používat v případě, kdy chcete vypadat civilně a zároveň chcete udržet míru bezpečnosti na motorce. Kalhoty zesílené kevlarem odolávají tření při pádu a při tom působí jako běžné civilní kalhoty vyrobené z riflové látky. Jsou vhodné pro každodenní jízdu na motorce bez omezení. Kevlarové rifle oceníte při častém pohybu ve městě, krátkých projížďkách a ve velmi horkých dnech. Jsou prodyšné jako běžné jeansy, přitom poskytují bezpečí pro případný pád. Kevlarové rifle si můžete vybrat z několika střihů a odstínů. Motocyklové rifle jsou obvykle podšity kevlarovou tkaninou na exponovaných místech jako jsou kolena a hýždě, nebo je kevlar obsažen již v tkanině. Většinou se dodávají včetně chráničů kolen a mívají zesílené boky. V případě, že kalhoty na motorku chrániče nemají, doporučujeme je přiobjednat. Pokud jezdíte na motorce v běžných bavlněných džínách, určitě je vyměňte za kevlarové.

Kevlar se používá všude tam, kde je třeba mimořádně vysoké pevnosti a výjimečné tepelné odolnosti. Z kevlaru se vyrábějí např. části letounů a raketoplánů, části brzd a podvozků, neprůstřelné vesty, boty proti nášlapným minám, převodové řemeny, optické a telekomunikační kabely, ochranné přilby, různé druhy sportovního vybavení a celá řada dalšího.

Kevlar má velmi dobrou odolnost proti vysokým teplotám, zachovává si svou pevnost a pružnost i ke kryogenickým teplotám (-196°C); dokonce je o něco pevnější při nízkých teplotách. Při vysokých teplotách je pevnost v tahu snížena o 10-20%, a již po několika hodinách se pevnost nadále snižuje. Například při 160°C se snížení pevnosti o 10% projeví po 500 hodinách. Při 260°C se snížení pevnosti o 50% projeví po 70 hodinách. Při teplotě 450°C kevlar sublimuje. Ultrafialová složka slunečního záření degraduje a rozkládá Kevlar, díky čemuž je zřídka používán v outdoorových aplikacích bez ochrany před slunečním světlem. K nevýhodám patří malá odolnost proti ultrafialovému záření a vlhku a obtížná barvitelnost.

Výroba kevlaru je nákladná díky obtížím spojenými s použitím koncentrované kyseliny sírové, která je zapotřebí k tomu, aby udržela vodou nerozpustný polymer v roztoku v průběhu syntézy a soukání.

Celý článek.

Pohodlné placení

Využijte bezpečný a pohodlný způsob placení díky službě GoPay.

GoPay