+420 774 127 866

Nákupní košík

zatím prázdný

Airbagové oblečení

Výhody  jezdecké  bezpečnostní  vesty  s  airbagem

  • Náraz je absorbován rozsáhlým povrchem airbagu a energie je tak rozptýlena
  • Horní část těla je posílena airbagem a lépe připravena odolat nárazu
  • Úder do hlavy je se zpožděním a náraz zpomalí (ochrana před poraněním mozku)
  • Hlava a páteř zůstávají v rovině na místě, to ochrání krční páteř před poraněním a hyper-flexí

Maximální ochrana pro motorkáře ! Airbagové vesty.

Zobrazit filtry a výrobce / Skrýt filtry
loading

 Výzkumy prokázaly, že airbagová vesta při nárazu:

  1. zpevňuje horní část těla, takže snižuje zranitelnost vnitřních orgánů
  2. drží hlavu v linii s páteří a chrání tak před hyperflexí krční páteře
  3. při pádu těla na zem zpožďuje náraz hlavy a zmenšuje síly působící na mozek
  4. síly vznikající při nárazu se rozkládají na celou plochu airbagu a v menší míře pronikají do těla

 

Celý systém je čistě mechanický a spouštěcí mechanismus je jednoduchý a robustní, čili se nemusíte bát poruch. Také se nemusíte obávat, že byste vestu aktivovali omylem, třeba při sesedání z motorky na benzince nebo parkovišti, když na ni zapomenete. Síla potřebná k vytrhnutí pojistky je poměrně velká, takže při takovém mírném cuknutí se vesta nenafoukne. Navíc, bombičky se dají dokoupit a vesta je opakovaně použitelná, samozřejmě pokud se nepoškodí.

V moderních autech jsme si již přirozeně zvykli na airbagy, které chrání naše zdraví a život v případě nehody. Teď přichází doba airbagů mezi motorkáře. Airbagy HELITE můžete používat bez omezení opakovaně a napořád. Stačí vyměnit CO2 bombičku. Jakou velikost airbagové vesty zvolit vám pohodlně napoví  Tabulka velikostí.

Nabízíme Vám nejnovější generace motocyklových airbag systémů na světovém trhu. Vysoce kvalitní chránič páteře z odolného vnějšího materiálu, fungující jako krunýř želvy nad samotným airbagem. Bodové zatížení v oblasti zad se účinně rozděluje do celého airbagu, vstřebává se a měkčí dopad. Turtle airbagová vesta je chráněna SAS-TEC CE homologovaným, odnímatelným zádovým protektorem.

Airbagová vesta v akci

Vestu Helite Turtle jsme měli možnost vyzkoušet v praxi. Tedy, nejsme natolik drsní a taky nemáme motorky nazbyt, abychom zinscenovali opravdovou nehodu. Ale zkusili jsme, jaké to je, když po nafouknutí vesty spadnete na zem, či když vás někdo začne mlátit železnou tyčí.
Stručně – nic necítíte. Po nafouknutí vesty si připadáte opravdu jakoby v krunýři. V tuto chvíli do vás může mlátit kdo chce jak chce, vesta všechno ztlumí. Ani při pádu na záda si páteř ničeho nepovšimne. Je rovněž znatelné, jak se vesta doslova spojí s helmou a chrání celý krk.
Vesta se poté začne postupně sama vyfukovat, což trvá několik desítek sekund, takže s dostatečným odstupem na to, aby zvládla i případné kutálení po silnici. A proč se vlastně vyfukuje? Důvodů je více – usnadnění pohybu a dýchání, možnost vysvlečení vesty a přístup záchranářů ke zraněnému…

Kromě samotných vest vyrábí firma Helite i bundy, jak textilní, tak i kožené, které mají tuto technologii integrovanou přímo v sobě. Vesta má ovšem tu výhodu, že si ji můžete obléct na libovolnou bundu (třeba pro letní a zimní použití), můžete ji někomu půjčit atd.
Airbagová vesta Helite Turtle stojí dle provedení a prodejce cca 15 až 17 tisíc korun. Je to moc nebo málo? Jakou cenu má lidský život? To už si musí zvážit každý sám…

Pohodlné placení

Využijte bezpečný a pohodlný způsob placení díky službě GoPay.

GoPay